top of page
Синє небо
Screenshot_1_edited.png
Акумуляторні комірки  LiFePO4
LFP 29.04.png

     Представлений літій-залізо-фосфат – він же LiFePO4, став активно використовуватись у сфері сучасних технологій у 2003 році. Це сталося після того, як за його активну розробку взялися фахівці компанії A 123 Systems. Цей пристрій прийнято відносити до третього покоління літієвих пристроїв.

     Перш ніж купити літій-залізо-фосфатний акумулятор, важливо пам'ятати - у цих пристроях застосовується відповідний елемент, який відноситься до групи олівін. Його можна побачити в природному середовищі, оскільки він зовсім не шкідливий для здоров'я людини і природи в цілому.

LiFePO4 акумулятор активно використовується в автономних системах електропостачання, коли є потреба в проектуванні сучасних вітрогенераторів, а також сонячних батарей. Крім того, більшість людей вирішують купити LiFePO4 для електротранспорту.

     Представлені акумуляторні прилади здатні утримувати власну напругу навіть за умов досить великих навантажень - їх ККД варіюється в межах від 95 до 98%.

 

       Переваги експлуатації

       Купивши LiFePO4 акумулятор для електровелосипеда недорого, важливо пам'ятати про те, що цей пристрій доцільно використовувати в парі з БМС контролером, здатним позитивно вплинути на експлуатаційний термін, а також захистити прилад від негативного впливу ззовні.

       Особливості пристрою:

 1. «Довгограюча» хімія - термін зберігання моделі можуть досягати близько 15 років. Пристрій розрахований на 2000 циклів розряду та заряду до втрати ємності на 20-30%.

 2. Акумулятор може експлуатуватися навіть в умовах зниженої температури – робочий діапазон варіюється в межах від -30 до +55 градусів.

 3. Досить висока енергоємність.

 4. Стабільність хімічного та термічного типу, що позитивно позначається на термінах роботи.

 5. Застосування фосфатів позбавляє популярних екологічних проблем, які мають на увазі утилізацію кобальту.

  

       Купивши акумулятор LiFePO4 для гаджетів в Україні, кожен користувач повинен пам'ятати про те, що в цих пристроях застосовується технологія для отримання енергія, схожа на ту, яка використовується в літій-іонних АКБ, проте є деякі відмінні характеристики. Ця технологія була відкрита ще в 1996 році, тоді LiFePO4 використовували як катод для літій-іонних пристроїв.

 

       Щоб купити акумулятор LiFePO4 для електромопеда, ціна якого вказана на сайті, необхідно ознайомитись із таблицею продукції Voltel.

       Як з'явилася технологія створення lifepo4?

       Акумулятор lifepo4 був створений у сімействі літій-іонних батарей, але його технологія не є 100% продовженням попередніх розробок. 1996 року основою інновацій став олівін – матеріал, не створений штучно. Мінерал, який зустрічається у природі, став використовуватись у катоді акумулятора. Це дало швидкий результат: електробатареї стали набагато дешевшими, а відсутність токсичних елементів розширили можливості для використання літій ферум-фосфат акумулятора.

       Сьогодні ще не розроблені єдині вимоги до батарей lifepo4, тому моделі різних виробників можуть не відрізнятися.

       Розробники досягли ще однієї мети збільшення ємності. У порівнянні зі свинцевою батареєю, продуктивність, яку демонструють літій залізо фосфатні осередки, в 1,5 рази більша. При цьому акумулятор lifepo4 значно компактніший: у чотирьох осередках накопичується кількість енергії, яка відповідає шести осередків стартерної моделі.

 

       Нові можливості

       Розробка технології дозволила працювати за низьких температур. Незважаючи на те, що продуктивність падає, lifepo4 акумулятори можуть функціонувати в умовах, за яких експлуатувати інші моделі неможливо.

       Літій фосфатні акумулятори дозволяють прогнозувати час роботи, оскільки розряд проводиться поступово, без різких стрибків. Акумулятори lifepo4 набагато компактніші, і це полегшує вагу портативної техніки, в якій вони використовуються.

       Швидкість, з якою батарея заряджається, також зросла. Крім цього, залізо фосфатні акумулятори можна зберігати з мінімальними втратами енергії, що дозволяє забезпечити безперебійну роботу електротехніки: для цього достатньо замінити електробатарею, не очікуючи на зарядку.

       Окремі моделі здатні зберігати заряд до року, причому втрати енергії будуть мінімальними. Важливо не перезаряджати електробатарею в цей час. Після тривалого зберігання акумулятор без проблем відновить роботу.

 

       Безпека lifepo4

       Одна з основних характеристик, що відрізняє літій фосфатні акумулятори – безпека. Можна виділити кілька основних особливостей, які запобігають можливості появи потенційно небезпечних ситуацій:

 1. Відсутність необхідності окремої утилізації елементів. У попередніх технологіях активно використовувався кобальт. Він має високу вартість, адже його запаси вичерпні. Крім цього, елемент токсичний для живих організмів у високій концентрації. Тому нова технологія без активного застосування кобальту не просто знизила вартість електробатареї, а й дозволила не витрачати час та кошти на утилізацію кобальту (здачу на повторну переробку);

 2. Безпечні матеріали у складі. Вони дозволяють використовувати lifepo4 акумулятори на об'єктах із суворими вимогами до санітарії;

 3. Високий рівень пожежної безпеки. Навіть у разі неправильного використання електробатарея не стане причиною займання. Порівнюючи її зі свинцевими аналогами, це є перевагою, адже свинцево-кислотні батареї при значному навантаженні починають кипіти;

 4. Робота у будь-якому положенні. У пристроях немає рідини, тому становище електробатареї не вплине на її функціонування;

 5. Рівний графік розряду. При невеликому заряді акумулятора напруга на виході не змінюватиметься. Рівні показники гарантують стабільність усієї системи, до якої приєднано акумулятор.

 

       Високий ступінь безпеки lifepo4 розширює можливості використання акумулятора як у побуті, так і в медтехніці, сфері обслуговування, промисловості.

 

       Правила експлуатації

 

       Акумулятори lifepo4 у сімействі літій-іонних найбільш стійкі до неправильної експлуатації.

 

       Регулярне неправильне використання не спричинить аварійну ситуацію і не завдасть шкоди користувачеві або системі. Але експлуатація з урахуванням особливостей електробатареї гарантує максимально тривалий термін використання з мінімальною деградацією.

 

       В основі правильної експлуатації літій-залізо-фосфатних акумуляторів:

 • Відсутність екстремальних температур довкілля. Конструкція дозволяє використовувати пристрій у широкому діапазоні температур від -20°C до +56°C. Але акумулятори ліфепо4 за низьких температур показують слабшу продуктивність. Чим нижчий температурний показник, тим більше помітна зміна характеристик роботи. Але, у будь-якому випадку, акумулятор продовжуватиме роботу. Постійне застосування за умов високих температурних показників зменшить термін експлуатації електробатареї.

 • Підтримка найвищого заряду. Це негативно відбивається на тому, в якому стані знаходяться комірки lifepo4. Постійне заряджання до високих показників без необхідності може спровокувати зниження ємності батареї.

 • Зберігання з повним зарядом та постійним живленням. Не слід підтримувати максимальний заряд, якщо батарея не використовується. Це також спричиняє поступову втрату відсотків від ємності акумулятора.

 

       У будь-якому випадку, літій залізо фосфатні акумулятори є одними з найбільш довговічних моделей електробатарей. А їхнє правильне використання – гарантія того, що вони прослужать максимально можливий термін із мінімальною втратою ємності.

       При цьому пристрої стійкі до перезарядження. Крім значної кількості циклів, що витримує електробатарея, вона відрізняється витривалістю (наприклад, часті повторні підключення не спровокують проблеми в системі).

       Усі акумулятори сімейства літій-іонних мають незначний відсоток саморозряду. При правильному використанні втрати енергії зростуть лише під час закінчення терміну експлуатації електробатареї.

 

       Як вибрати модель літій-залізо-фосфатного акумулятора?

Плануючи купити літій залізо фосфатний акумулятор, варто вибирати модель залежно від особливостей системи, де він буде використовуватися. Універсальність батарей стала причиною поширеної помилки – придбання потужніших акумуляторів для техніки. У більшості випадків це невиправдано, адже є кілька характеристик, на які варто звернути увагу перед придбанням lifepo4:

 • Об `єм;

 • напруга;

 • струм заряду та розряду;

 • габарити та маса.

       Неправильно вибраний акумулятор не стане причиною поломки, але може створити дискомфорт під час експлуатації техніки. Адже всі показники взаємопов'язані: наприклад, обсяг визначає габарити електробатареї ліфепо4.

 

       Що пропонує наш інтернет-магазин?

       Щоб купити акумулятор lifepo4, який ідеально підійде до техніки, можна отримати безкоштовну консультацію менеджера Voltel. Кожна модель має докладний опис та таблицю характеристик: цю інформацію варто звернути увагу перед придбанням.

       Серед додаткових причин співпраці:

 • гарантія від виробника 1 рік;

 • доступна вартість без націнок від онлайн-магазинів;

 • зручний спосіб оплати (картка, розрахунковий рахунок, накладений платіж або самовивіз за готівку);

 • дбайливе ставлення до товару, надійне пакування при транспортуванні.

 

       Купити літій залізо фосфатний акумулятор можна з оперативною доставкою в будь-який куточок країни. (Доставка Новою Поштою, Укр Поштою)

bottom of page